Dieta

Ushqimi që konsumojmë ka shpirë që një numër i madh i njerëzve të fitojnë peshë.

Por, ndryshimi i mënyrës së ushqyerit është hapi i parë drejt arritjes së një pamje joshëse fizike dhe drejt një trupi të shëndetshëm, transmeton Telegrafi.

Përveç ushtrimeve fizike që kontribuojnë në formësimin e trupit dhe largimin e peshës së tepërt, kjo recetë gjithashtu do t’ju sigurojë t’i humbni të paktën katër kilogramë brenda një jave.

Përbërësit:

– Një kastravec të qëruar dhe të prerë  në copa të vogla

– Një lugë gjelle rrënjë xhenxhefili

– Dymbëdhjetë gjethe të freskëta nenexhiku

– Nenexhik të tharë

– Tetë gota ujë

Të gjithë përbërësit i përzieni dhe i futni në frigorifer, ku i lini tërë natën. Nga pija e fituar duhet t’i pini katër deri në pesë gota në ditë, ndërsa rekomandohet ta bëni këtë para shujtës së mëngjesit.  /Telegrafi/