Humb peshën

Ky lëng shpejton metabolizmin, ndërkaq dhjami rreth belit do të fillojë të shkrihet ngadalë.

Nevojiten:

▪ 8 gota ujë
▪ një lugë e vogël
▪ xhenxhefil i grirë në rende
▪ një kastravec i madhësisë mesatare, i qëruar dhe i prerë në feta
▪ një limon i prerë në feta
▪ një lugë fletësh të freskëta nenexhiku, dhe
▪ një lugë gjethesh të thara nenexhiku

l

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një enë të madhe, lërini të qëndrojnë tërë natën (më mirë është t’i mbani në frigorifer).

Gotën e parë pini në mëngjes sapo të zgjoheni, para kafjalli, ndërkaq pjesën tjetër ndajeni për tërë ditën.

Pini këtë pije katër ditë, pastaj bëni pauzë shtatë ditë, transmeton Telegrafi.

Në këtë mënyrë do të shpejtoni metabolizmin, ndërkaq dhjami rreth belit do të fillojë të shkrihet ngadalë.

Natyrisht, ky lëng nuk ka efekt nëse bashkë me të akoma stërngopeni! /Telegrafi/