Këshilla për moshën 45 +

 

 

Kjo recetë është përdorur që nga kohët e lashta për pastrimin e gjakut, përmirësimin e sistemit imunitarë dhe furnizimin e trupit me energji.

Pija në fjalë është përdorur për trajtimine  sëmundjeve të ndryshme e posaqërisht për trajtimin e kancerit të mushkërive.

 

Efektet e “pijes së mrekullisë”:
– Parandalonë zhvillimin e qelizave kancerogjene
– Parandalonë sëmundjet e mëlçisë, veshkave dhe pankreasit
– Forcon mushkëritë si dhe parandalon sulmin në zemer dhe presionin e lartë të gjakut
– Forcon sistemin imunitarë
– Përmirëson shëndetin e syve
– Ndihmon në largimin e dhimbjeve në muskujve pas aktiviteteve fizike
– Largon erën e keqe të gojës dhe inlamacionet e fytit
– Ndihmonë në parandalimin dhe eleminimin e akneve

Si të pregaditet “pija e mrekullisë”:

Përbërësit:
1 kg panxhar
3 portokaj
3 molla
1 limon
0.5 kg karrota
0.5 kg mjaltë

Udhëzime:
– Pastroni të gjithë përbërësit
– Qëroni portkajt, mollat dhe limonin
– Hedhni çdo gjë në blender (përveq mjaltës)
– Vendoseni masën në një kavanoz qelqi dhe shtoni mjaltin.
– Përzieni deri sa masa të jëtë miksuar tërsisht.
– Mbajeni në frigorifer deri në një jave

Përdorimi:
Pijeni një gjysmë gote çdo mëngjes me barkun bosh./shendetisot.com