Receta ushqimi

 

Kjo recetë e mahnitshme është diçka që ju duhet patjetër ta provoni.  Ajo jo vetëm që është praktike dhe e thjeshtë për tu pregaditur por gjithashtu përbërësit e sajë janë shumë të lirë dhe lehtë për tu gjendur.

 

Gjithë çfarë ju nevojitet për këtë recetë janë : hudhër, mjaltë dhe uthull molle.  Secili nga këta përbërës sjell përfitime të ndryshme shëndetësore individuale, ndërsa përzierja e tyre së bashku rrit efektin e tyre në maksimum.

Duke e pirë këtë ilaç ju do të përmirësoni sistemin tuaj imunitarë, do të ulni presionin e gjakut dhe kolesterolin e keq.

Përbërësit:
1 hudhër
200 ml uthull molle
200 ml mjaltë

Udhëzime:
-Qëroni dhe pastroni hudhrën dhe më pas shpërbëjeni atë duke e shtypur
-Hudhrën e shtypur, mjaltin dhe uthullën miksoni në shpejtësi të madhe për 10-15 sekonda
-Vendoseni përbërjen në një gotë dhe lëreni ashtu për 5 ditë me radhë në frigorifer.

Përdorimi:
Pas 5 ditësh ju mund të merrni 2 lugë nga përbërja dhe ti vendosni në një gotë me ujë. Përizjeni mirë ujin me masën dhe pijeni me barkun bosh në mëngjes.