Receta ushqimi

 

Përballja me shumë sëmundje të ndryshme në të njëjtën kohë është një sfidë e pakalueshme për shumë njerëz.  Por,  falë kësaj recete të përshkurar më poshtë, luftimi i sëmundjeve do të jetë shumë më i lehtë.

 

Kjo pije detoksinuese mund të pastroj dhe shëroj trupin tuaj. Ajo në mënyrë natyrale ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit tuaj, djegë yndyrën , ulë tensionin e lartë të gjakut dhe më e rëndësishmja lufton diabetin.

Nëse jeni mendoni se kjo pije është shumë e mirë për të qenë e vërtetë, atëherë provojeni vetë dhe përjetoni rezultatet pozitive të saj

 • Përbërësit:
  1 lugë çaji kanellë
  2 lugë çaji uthull të mollës
  2 lugë çaji lëngë i freskët i limonit
  1 lugë çaji mjalëtë e papërpunuar
  1 gotë ujë
 • Udhëzime:
  Thjeshtë shtoni të gjithë përbërësit së bashku në një blender dhe përzieni mirë.
 • Përdorimi:
  Pijeni çdo mëngjes me barkun bosh për 3 muaj me radhë.
 • Vërejtje:
  Meqenëse merr vetëm 2 minuta kohë për tu pregaditur, tentoni që përherë të pregaditni pije të freskët dhe të mos e ruani asnjëherë. /ShendetiSot.com