Receta ushqimi

INGREDIENTËT

2 lugë çaji vaj
1 qepë të madhe, të skuqur dhe të copëtuar imët
1-2 thelpinj hudhër
500 gr mish viçi
400 gr fasule
200 gr misër i konservuar
200 gr salca të gatshme
2 domate zemër kau
6 tortilla me miell
100 gr djathë çedar
200 ml ajkë e thartë
2 avokado
2 lugë çaji lëng limoni
Fara koriandri
Rigon

UDHËZIMET

1 Ngroheni furrën në 200 gradë dhe nxehni vajin në një tigan të madh dhe skuqni qepën, hudhrën dhe mishin.

2 Shtoni fasulet, misrin, kripën, piperin e zi dhe specin djegës për shije.

3 Përzijini mirë dhe shtoni domatet e copëtuara.

4 Vendoseni tortillat në sipërfaqen e punës dhe hidhni me lugë mbi dy të tretat e përzierjes së mishit.

5 Bëjini role dhe pritini në gjysmë diagonale.

6 Mishin e mbetur shtrojeni mbi tavën e përgatitur dhe vendosni enchiladas në krye.

7 Përzieni djathin dhe ajkën së bashku dhe hidhini me lugë mbi to.

8 Piqni për 30 minuta.

9 Në një tas, përzini avokado, lëng limoni dhe domate.

10 Shtoni kripë, piper të zi dhe farë koriandër, për shije.

11 Shërbejini enchiladas dhe guacamole me rigon.