Receta ushqimi

INGREDIENTËT

2 lugë çaji vaj ulliri
2 karrota
2 gjethe selino
1 qepë
1/4 filxhan salcë domate
3 karafil hudhër
1 e 1/2 lugë qimnon
3 kuti me lëng perimesh
3 kanaç fasule të zeza
1filxhan misri i ngrirë
Avokado

UDHËZIMET

1 Në tigan vendosni vajin të ngrohet në nxehtësi të lartë.

2 Shtoni karrotat, selinonë dhe qepën.

3 Gatuajini 6 – 8 minuta ose deri sa të marrin ngjyrë kafe.

4 Shtoni salcën e domateve, hudhër dhe qimnon.

5 Gatuajini 1-2 minuta ose derisa hudhra të marrë ngjyrë të artë dhe salca të bëhet kafe.

6 Shtoni 1/2 filxhan lëng supe dhe lereni të zihet.

7 Transferoni përmbajtjen e tiganit në tenxhere me nxehtësi të ngadaltë së bashku me fasulet, misrin dhe lëngun e mbetur të supës.

8 Mbulojeni dhe lereni të zihet në nxehtësi të ulët për 4-6 orë.

9 Shërbejeni me avokado dhe majdanoz.